Stacje kontenerowe (inaczej zbiorniki kontenerowe z odmierzaczem) stanowią grupę urządzeń, które mogą być używane wyłącznie dla potrzeb wewnętrznych i tylko pod warunkiem spełnienia kilku wymagań zgodnych z aktualnie obowiązującymi przepisami ustawowymi, p-poż. i ochrony środowiska. Według nich w tym momencie jedynie wojsko i cele strategiczne pozwalają na zgłoszenie o pozwolenie na pełne użytkowanie stacji kontenerowych.

Przepisem regulującym posadowienie zbiornika jest Rozporządzenie MSWiA (p-poż), które dopuszcza przechowywanie paliw płynnych klasy III, na potrzeby własne użytkownika.

Dla użytku wewnętrznego maksymalna pojemność zbiornika kontenerowego może wynosić 5m³.

Stacje kontenerowe

Ze względu na brak możliwości stosowania stacji kontenerowych do detalicznej sprzedaży paliwa i ograniczeń nałożonych na tego typu urządzenia na potrzeby własne (wewnętrzne), w ostatnim czasie znacznie ograniczono ich stosowanie. Gdyby nie te ograniczenia takie urządzenia byłyby idealnym rozwiązaniem dla firm transportowych, dużych gospodarstw rolnych oraz do tankowania własnego taboru samochodowego lub maszynowego.

Przykładowa stacja kontenerowa (kontener magazynowy z dystrybutorem):

  • pojemność zbiornika 5 tys. litrów;
  • dystrybutor model Euro 1000VI;
  • automat na identyfikatory do automatyzacji procesu tankowania paliwa;
  • kontener.

W celu skonfigurowania stacji kontenerowej (kontenera magazynowego z odmierzaczem) pod Państwa potrzeby oraz udzielenie wszelkich informacji na tematy techniczne i prawne prosimy o kontakt.

Katalog

Zapraszamy do ściągnięcia katalogu.

Pobierz PDF

Zapraszamy do kontaktu