System kontrolno-pomiarowy zbiorników na stacji paliw to nie tylko wygoda dla właściciela ale także rozwiązanie narzucane przez obowiązujące przepisy.

Systemy monitoringu firmy OPW jest rozwiązaniem zaawansowanych technologicznie i spełnia wszystkie wymagania prawne jak i oczekiwania właściciela. Zastosowane rozwiązania pozwalają na dowolną konfigurację systemu, co pozwala łatwiej i sprawniej gromadzić i przetwarzać dane nie tylko o ilości paliwa w zbiorniku, jego temperaturze, ilości wody na dnie zbiornika, ale także dzięki szerokiej gamie czujników kontrolowanie przestrzeni międzypłaszczowej zbiornika, ewentualnych wycieków w studzienkach zbiornikowych, pod dystrybutorami paliw, w otworach piezometrycznych wokół pola zbiornikowego, a także przestrzeni między dwuściankowymi rurociągami paliwowymi. Dane te mogą być przesyłane i wykorzystywane w nadrzędnych systemach automatyki.

Funkcje systemu:
  • dokładny pomiar poziomu paliwa w zbiorniku w czasie rzeczywistym (sonda I klasy dokładności),
  • prezentacja danych: ilości paliwa, wody, temperatury produktu rzeczywistej i w odniesieniu np. do 15 stopni,
  • opcjonalnie pomiar gęstości produktu,
  • ustawianie progów alarmowych stanów minimalnych, maksymalnych,
  • monitoring (detekcja wycieków) instalacji paliwowej z możliwością statycznego i dynamicznego testowania szczelności zbiorników z dokładnością do 0,37 l/godz. (certyfikat CLDT, EPA),
  • wizualizacja danych na kolorowym ekranie lub urządzeniach typu smartfon itp.

Katalog

Zapraszamy do ściągnięcia katalogu na temat systemu OPW

Pobierz PDF


Zapraszamy do kontaktu