Petronova ma Państwu do zaoferowania cały wachlarz modułów AdBlue, choć ukryte są one pod dwoma zasadniczymi modelami. AdBlue Tulip 1500 oraz AdBlue Smart to urządzenia, które już niedługo staną się niezbędnikiem na każdej stacji paliw.

Zastosowanie obydwu rodzajów dystrybutora AdBlue nie wyklucza się. Bardzo dużo zależy tutaj od czynników, w których mają Państwo najlepsze rozeznanie. By podjąć najlepszą decyzję, ostateczny wybór dobrze jest skonsultować ze specjalistami Petronova.

Moduł wspomniany jako pierwszy (AdBlue Tulip 1500) to niepozorny liliput o pojemności 1500 l, choć dostępny jest również w wersji dla samochodów ciężarowych. Ten dostosowany zarówno do takich, jak i osobowych pojazdów, aspiruje do tytułu optymalnego. W grę jednak wchodzi tutaj zwłaszcza ulokowanie konkretnej stacji paliw, a co za tym idzie, jakie pojazdy są na niej najczęstszymi bywalcami.

Wiele walorów łączy dystrybutory Tulip z modułami Smart (opisujemy je w osobnych sekcjach naszej strony). Najnowocześniejsze rozwiązania nie ominęły żadnego z oferowanych przez nas modułów. Co ważne, chodzi tu zarówno o skuteczność i niezawodność, jak i neutralność względem środowiska naturalnego.

Jak nadmieniliśmy w opisach, AdBlue Tulip dostępny jest także w innych przedziałach pojemności. Nasza oferta jest bowiem maksymalnie elastyczna, uwzględniając najczęstsze zmienne dotyczące stacji paliwowych w Europie. Nie ulega jednak wątpliwości, że dopisek „smart” zwraca swoją uwagę bardzo słusznie.

AdBlue Smart (bo o nim, oczywiście, mowa), to propozycja spod szyldu kompleksowości. Jak dowiedzieliście się Państwo zapewne z pozostałych podstron, modele smart są połączeniem najbardziej pożądanych cech dystrybutora, można powiedzieć: all in one.

By jednak stwierdzić jednoznacznie, jaki dystrybutor byłby najlepszy, należałoby napisać mini-encyklopedię. Dlatego też, zapoznawszy się ze szczegółowymi parametrami naszych modułów (co ważne, ich jakość jest porównywalna i w tej porównywalności najwyższa), zapraszamy do rozmowy z naszymi konsultantami; konkret to zawsze konkret.

Niezależnie czy znajdujemy się obok galerii handlowej, czy po prostu przejeżdżamy przez miasto, na pewno niedaleko nas znajduje się myjnia bezdotykowa, nazywana również samoobsługową. To właśnie ona już prawie całkowicie zastąpiła znane nam do tej pory tradycyjne rozwiązania, w których pracownicy ręcznie czyszczą samochód bądź odbywa się to automatycznie w zamkniętym obiekcie. Niestety te ręczne wiążą się ze znacznie wyższymi kosztami za usługę i zajmują dużo czasu, którym właściciel pojazdu nie zawsze dysponuje. Wielokrotnie również po myjni automatycznej odnajdujemy rysy na karoserii lub niedoczyszczone miejsca, co również stanowi duży problem.

Dlatego tak dużą popularnością cieszy się w ostatnich latach bezdotykowa myjnia samoobsługowa, która pozwala właścicielom samodzielnie zadecydować w jaki sposób ma zostać umyty samochód, a także które miejsca zasługują na więcej uwagi. Obsługa bezdotykowych myjni może wydawać się skomplikowana, jednak udowodnimy poniżej, że wcale taka nie jest.

Po zaparkowaniu na wolnym stanowisku, od razu można zauważyć urządzenie z kilkoma, opisanymi przyciskami. Zazwyczaj obok również znajduje się rozpisana lub ilustrowana instrukcja obsługi systemu oraz znaczenie poszczególnych funkcji, jednak jeżeli takowe tam się nie znajdują, poniższe informacje wszystko wyjaśnią. Myjnie bezdotykowe oferują dowolne dobranie i modyfikowanie etapów programu, a opłata opiera się zazwyczaj na wrzuceniu monety do urządzenia.

Płukanie wstępne

Przed zastosowaniem detergentów na karoserii, które usuną zanieczyszczenia, istotne jest rozpoczęcie płukania wstępnego. Polega to na zastosowaniu na powierzchni wyłącznie wody pod średnim ciśnieniem – w niektórych myjniach bezdotykowych może być ona wzbogacona już o aktywną pianę lub środki chemicze. Dla najlepszych rezultatów warto rozpocząć płukanie wstępne od dachu samochodu, powoli przechodząc do pozostałych jego elementów, obchodząc cały pojazd. Należy zwrócić szczególną uwagę na progi i nadkola, a także inne trudnodostępne miejsca.

Mycie zasadnicze

Następnym etapem jest właściwe czyszczenie samochodu. Wykorzystywany jest do tego bardzo silny detergent. Warto najpierw skupić się na miejscach, które wyróżniają się największymi zanieczyszczeniami, przechodząc do tych ogólnych. Oferowane przez nas myjnie posiadają także program mycia szczotką. Warto ją zastosować, ponieważ samo ciśnienie strumienia może nie wystarczyć. Detergent nie powoduje żadnych zarysowań, stąd też nie należy obawiać się o przypadkowe uszkodzenie karoserii.

Płukanie pod wysokim ciśnieniem

Po naniesieniu detergentu na całą karoserię oraz pozostałe elementy zewnętrzne samochodu, należy go usunąć. Dokonywane jest to poprzez płukanie ich strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Tak, jak w przypadku płukania wstępnego, warto zacząć od dachu, pozwalając cieczy spływać, podczas gdy my skupiamy się na innych miejscach, w tym tych problematycznych. Stosowana jest do tego ciepła woda, która została odpowiednio zmiękczona oraz wzbogacona innym detergentem.

Woskowanie

Myjnie samochodowe bezdotykowe często oferują również woskowanie samochodu, jednak nie następuje to poprzez narzędzie polerskie. Zamiast tego pod średnim ciśnieniem zostaje nałożona na powierzchnię karoserii cienka warstwa wosku. Stanowi ona dwie podstawowe funkcje: nabłyszcza lakier, a także chroni go przed takimi uszkodzeniami, jak zarysowanie.

Płukanie końcowe

Ostatnim etapem jest końcowe wypłukanie z powierzchni samochodów resztek detergentów i innych zastosowanych środków. W strumieniu wody może znajdować się dodatkowy nabłyszczacz oraz proszki przyspieszające wysuszanie lakieru (nie powstają zacieki).

Po zakończeniu wszystkich etapów, wystarczy wsiąść do samochodu oraz wyjechać z myjni bezdotykowej.

Każda osoba, która chciałaby rozpocząć własny biznes, powinna rozważyć założenie własnej myjni bezdotykowej. Dlaczego? Jeszcze w 2016 roku odnotowano, że na 1000 Polaków, statystycznie 539 z nich posiada samochód. Specjaliści zalecają umycie samochodu raz na miesiąc, aby nie tylko dobrze się on prezentował, ale również aby ochronić lakier przed łatwymi zarysowaniami oraz uszkodzeniami. Tak duża liczba samochodów na polskich drogach, połączona z koniecznością ich oddawania do myjni bezdotykowych lub automatycznych, wiąże się z prawdopodobnym bardzo atrakcyjnym zyskiem – nawet jeżeli tylko procent osób będzie czyścił pojazd tak często.

Jednak, jak przy każdym przedsięwzięciu, wszystkie działania muszą zostać dokładnie zaplanowane, potwierdzone pozwoleniami prawnymi, a w razie potrzeby – wsparte pomocą firm, które świadczą usługi zakładania lub budowy tego rodzaju obiektów. Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje, dzięki którym założą Państwo własne myjnie bezdotykowe.

Teren

Przed dokonaniem jakichkolwiek działań należy najpierw znaleźć właściwe miejsce, w którym będzie można rozpocząć tego rodzaju działalność. Warto zadbać, aby była to działka znajdująca się bardzo blisko często używanej drogi – dzięki temu nasze bezdotykowe myjnie samochodowe zostaną zauważone przez kierowców i nawet jeżeli nie skorzystają z usług w tym samym momencie, mogą sobie przypomnieć o tej lokalizacji w następnym dniu lub tygodniu. Powinna ona również posiadać odpowiednią wielkość, uzależnioną od planowanej liczby stanowisk oraz ewentualnych dodatkowych elementów.

Finansowanie

Jeżeli dysponujemy własnymi środkami na biznes – idealnie. Jednak dużo częściej fundusze należy pozyskać od osób trzecich – banków, organizacji rządowych oraz firm leasingowych. Nie zawsze jest to łatwe i nie zawsze kończy się sukcesem. Szczególnie dobrym rozwiązaniem są dotacje unijne, których pozyskanie jest często skomplikowane, ale wiąże się z najmniejszymi konsekwencjami finansowymi dla właściciela – stąd też może on szybciej osiągnąć zysk z inwestycji. Dokładniej te kwestie opisaliśmy w innym naszym artykule, który można znaleźć w Poradniku.

Rodzaje

Samochodowe myjnie bezdotykowe można podzielić na wiele rodzajów, jednak najbardziej podstawowymi, a przez to najczęściej spotykanymi są rozwiązania modułowe oraz kontenerowe. Modele kontenerowe wyróżniają się znacznie bardziej zaawansowaną technologią, która zostaje zamknięta w dedykowanym kontenerze. Pozwoli to ochronić wszystkie podzespoły nie tylko przed szkodliwym działaniem wody i środków chemicznych, ale również ogranicza dostęp osobom trzecim. Innym przykładem są ergonomiczne myjnie bezdotykowe modułowe. Często posiadają one mniej stanowisk, a urządzenia są zamknięte w szczelnej obudowie bezpośrednio pomiędzy samochodami.

Profesjonalne wsparcie

Osoby, które nie posiadają doświadczenia w rozpoczynaniu tego rodzaju działalności, powinny rozważyć współpracę z przedsiębiorstwami, które świadczą usługi budowy myjni samochodowych. Są oni w stanie zapewnić profesjonalne wsparcie nie tylko na etapie realizacji projektów technicznych, ale również już podczas poszukiwania dofinansowania, pozyskiwania niezbędnych pozwoleń lub właściwej działki. Petronova jest w stanie przygotować dla Klientów również kompaktowy obiekt, dwustanowiskowy, który dzięki zasilaniu elektrycznemu może nieprzerwanie działać przez cały rok. Wiąże się to ze znacznie szybszym zwrotem z inwestycji, a w rezultacie i zyskiem.

Myjnie bezdotykowe to doskonałe rozwiązanie dla zarówno doświadczonych inwestorów, jak i osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie biznesu.

Wiele osób chce rozpocząć własny biznes – wydaje się to znacznie korzystniejszym rozwiązaniem, niż praca dla kogoś innego. Tylko w ten sposób mamy wpływ na zyski i samodzielnie podejmujemy decyzje dotyczące posiadanego przedsiębiorstwa. Popularnym od wielu lat rozwiązaniem są myjnie samochodowe, które w szczególności w modelu bezdotykowym są często spotykane na ulicach. To właśnie są najczęściej wykorzystywane przez właścicieli aut, ponieważ wiążą się one nie tylko ze znacznie niższymi kosztami usługi, ale również większą kontrolą nad miejscami, które zostaną doczyszczone – ponadto w wielu przypadkach samodzielne domycie pojazdu jest znacznie szybsze.

Przewidywane koszty

Jednak tak, jak z wszystkimi przedsięwzięciami wymagany jest wkład pieniężny w między innymi:

  • działkę,
  • dokumentację techniczną,
  • pozwolenia budowlane,
  • firmę budującą myjnie bezdotykowe,
  • oprzyrządowanie.

Szacuje się, że już tylko jedno stanowisko myjni bezdotykowej dla jednego samochodu osobowego wymaga około 200 tysięcy złotych. Jednak najczęściej pełne uruchomienie obiektu wymaga nakładu wynoszącego około 450 tysięcy złotych. Cena ta odpowiednio wzrasta w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego oprzyrządowania, liczby i wielkości stanowisk, a także przystosowania myjni również do samochodów ciężarowych – wtedy wszystkie koszty wzrastają. Wymagana jest znacznie większa działka, lepsze urządzenia, a także wyższe. Oczywiście, inwestycja zwraca się w zadziwiająco krótkim czasie, jednak na etapie wkładu finansowego przyszłe zyski nam nie pomogą.

Środki własne lub kredyt bankowy

W najlepszym scenariuszu, przyszły właściciel bezdotykowej myjni samochodowej dysponuje własnymi środkami, które mogą zostać wykorzystane w inwestycji. Jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań, ponieważ nie wiąże się z potrzebą przyszłego spłacania dodatkowych zadłużeń bądź innych zobowiązań. Nawet częściowe wykorzystanie własnych funduszy jest już znacznie lepsze, niż w pełni korzystanie z alternatywnych rozwiązań.

Jednym z podstawowych sposobów na uzyskanie odpowiednich funduszy na bezdotykowe myjnie samochodowe jest wzięcie kredytu bankowego – niestety w sytuacji braku jakichkolwiek dochodów, a także całkowicie nowej działalności, jego wysokość zostaje znacznie obniżona. Jednak nawet połowa wymaganych kosztów już pozwoli na rozpoczęcie pierwszych prac. Różne banki mogą posiadać różne wytyczne i oferty, jednak na pewno będzie potrzebna prognoza zysków, a także jeżeli istnieje taka możliwość: dokumentacja z poprzednich działalności.

Leasing

Wiele firm oferuje leasing zwrotny, operacyjny lub finansowy, pozwalając rozpocząć budowę myjni samochodowej bezdotykowej, w tym samym czasie powoli spłacając wzięte zadłużenie. Jednak warto tutaj pamiętać, że nie stajemy się właścicielami obiektu do momentu, gdy zostanie spłacona cała pożyczona kwota. Korzyścią jest wygodne dobieranie rat, co w pełni uzależnione jest z ustaleń przeprowadzonych z firmą leasingową. Istnieje wiele firm, które specjalizują się właśnie we wspieraniu osób w budowaniu tego rodzaju obiektów.

Dotacje

Unia Europejska zawsze oferuje dofinansowanie na założenie własnej działalności – dotyczy to również samochodowych myjni bezdotykowych. Oczywiście jego otrzymanie nie jest zadaniem łatwym – należy przedstawić szczegółową dokumentację dotyczącą między innymi przewidywanych zysków, planów architektonicznych, wybranej lokalizacji.

Jeżeli otrzymanie dotacji europejskiej nie powiodło się, można również zwrócić się do urzędów powiatowych – wiele z nich posiada budżet na wsparcie finansowe nowych działalności lub może zaproponować inne, atrakcyjne rozwiązania.

Wiele osób zastanawia się nad stworzeniem własnej stacji benzynowej. Jakie są koszty budowy takiej inwestycji, jakie formalności należy dopełnić, gdzie najlepiej rozpocząć tego typu działalność – wszystkie informacje znajdziesz poniżej.

Jak uzyskać koncesję na prowadzenie stacji paliw?

Aby uzyskać koncesję na stworzenie i prowadzenie stacji paliw, należy złożyć odpowiednie dokumenty w Urzędzie Regulacji Energetyki. Aby uzyskać tego typu pozwolenie, należy spełnić kilka warunków, którymi są:

  • – zamieszkanie lub siedziba na terenie państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu bądź Konfederacji Szwajcarskiej,
  • – posiadanie niezbędnych środków finansowych, umożliwiających stworzenie stacji,
  • – możliwości techniczne, umożliwiające prawidłowe wykonanie działalności,
  • – zatrudnienie właściwych osób, zajmujących się poszczególnymi zadaniami, w tym również tankowaniem gazu płynnego,
  • – uzyskana decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, ewentualnie decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji w zakresie budowy obiektu energetyki jądrowej,
  • – niezaleganie z zapłatą podatków.

W jakim miejscu najlepiej wybudować stację paliw?

Najlepszymi miejscami są z pewnością ruchliwe ulice, autostrady, drogi szybkiego ruchu i inne tego typu miejsca. Warto także zwrócić uwagę na to, by nasza firma nie sąsiadowała z konkurencją. Przed wyborem miejsca należy zwrócić uwagę właśnie na ruchliwość drogi, jak również konkurencję.

Jeśli już wybierzesz miejsce w niedalekiej odległości od innej stacji, zwróć uwagę na oferowane przez konkurencję usługi. Staraj się stworzyć miejsce, które będzie bardziej atrakcyjne dla odwiedzających kierowców. Może to być dodatkowa myjnia bezdotykowa, restauracja i wiele innych.

Ile może kosztować budowa stacji paliw?

Koszty zależą od wielu czynników, między innymi od tego, czy ma być ona prowadzona jako własna działalność, czy jako oddział istniejących koncernów.

W zakres kosztów należy z pewnością włączyć zakup ziemi pod inwestycję oraz niezbędnego sprzętu – dystrybutorów, zbiorników, budynków i innych (niektórzy poszerzają możliwości np. o odkurzacze lub myjnie samoobsługowe). Należy także pamiętać o należnościach za samą budowę poszczególnych konstrukcji. W przypadku standardowych stacji paliw wydaje się około 3 mln zł.

Jak szybko zwracają się koszty wybudowania stacji paliw?

Czas zwrócenia się kosztów budowy zależy przede wszystkim od ilości klientów, korzystających z naszych usług. W przypadku odpowiedniej lokalizacji i wielu odbiorców koszty mogą się zwrócić mniej więcej po pięciu latach. Jeśli natomiast lokalizacja jest nieco gorsza, może to być nawet do dziesięciu lat.

Jakie urządzenia można umieścić na stacji paliw, aby była ona atrakcyjna dla klientów?

Wybór jest niezwykle szeroki. W naszej ofercie znaleźć można między innymi dystrybutory paliw, nalewaki płynu do spryskiwaczy, samochodowe myjnie bezdotykowe, stacje kontenerowe, systemy zdalnego sterowania poszczególnymi stanowiskami, pylony cenowe i wiele innych.

Oprócz tego możesz także stworzyć restaurację, sklep z artykułami spożywczymi czy akcesoriami motoryzacyjnymi.

Każda firma, zajmująca się produkcją elementów wyposażenia stacji paliw musi mieć na uwadze korzyści z dwóch perspektyw – właścicieli danego obiektu, jak również ich klientów. W pierwszych latach, kiedy powstawały myjnie samochodowe, nie było to zbyt możliwe. Jednak dzisiaj, dzięki zaawansowanej technologii możemy połączyć te dwa czynniki w taki sposób, aby obie strony były zadowolone.

Tak właśnie powstała myjnia bezdotykowa LaserWash® 360 Plus. Jest to urządzenie automatyczne, dzięki któremu nie występuje konieczność obsługi przez dodatkowego pracownika. Aby przybliżyć działanie tego typu systemu, a także generowane korzyści, przedstawiamy je poniżej z dwóch perspektyw.

Dla właścicieli stacji paliw…

1. Jak wspomnieliśmy, oferowane przez nas myjnie bezdotykowe LaserWash® 360 Plus nie wymagają obsługi przez dodatkowego pracownika. Automatyczny panel sterowania umożliwia dostosowanie użytego programu mycia do zewnętrznych warunków.

2. Inną cechą, którą wyróżniają się omawiane konstrukcje, jest jej wydajność. Stworzone mechanizmy gwarantują wysoką skuteczność mycia (m.in. dzięki skutecznym środkom chemicznym) przy jednoczesnym skróceniu czasu realizacji usługi. To z kolei sprawia, że znacznie zwiększa się wydajność urządzenia.

3. Krótki czas mycia wiąże się także ze zwiększeniem przychodów. Przez godzinę w przypadku naszych myjni bezdotykowych można obsłużyć większą liczbę klientów, niż przy tradycyjnych myjniach.

4. Konstruktorzy sprzętu LaserWash® 360 Plus zadbali także o to, aby zapewnić najniższe możliwe koszty operacyjne. Zwrócono bowiem szczególną uwagę na to, aby ograniczyć zbyt duże zużycie wody czy środków chemicznych.

Jednocześnie w tym miejscu warto wspomnieć o niezwykłej wytrzymałości materiałów, wykorzystywanych w przypadku modelu LaserWash® 360 Plus. Odpowiednio dobrane, gwarantują wysoką odporność całej konstrukcji na uszkodzenia, jak również działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych.

5. Należy pamiętać, że niezwykle ważna przy tego typu usługach jest promocja propozycji danej firmy. Nowoczesne technologie, użyte w całej konstrukcji, a także wysoka skuteczność sprawiają, że liczba zadowolonych klientów wzrasta, co z kolei przekłada się na Twoje zyski.

Dla klientów…

Każdemu, kto przyjeżdża do myjni bezdotykowej, zależy przede wszystkim na skuteczności mycia, czasie realizacji usługi, jak również niskiej cenie. W przypadku oferowanego przez nas modelu z pewnością każdy kierowca z pewnością będzie zadowolony z efektu czyszczenia.

Gwarantem najwyższej jakości usługi są zastosowane, najnowocześniejsze technologie:

– Cleaning System – umożliwia dokładne pokrycie całego auta środkiem chemicznym, co z kolei przekłada się na skuteczność usuwania nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń,

– Arch Control – gwarantuje płynne ruchy ramienia myjącego, dzięki czemu woda czy środek czyszczący dochodzi do każdego zakamarka,

– Drying System – znacznie skraca czas schnięcia pojazdu po myciu,

– Networking – intuicyjny panel sterowania umożliwia łatwy dostęp do wszystkich funkcjonalności urządzenia,

– Consumer Experience – jest to nowoczesny system, gwarantujący najwyższy komfort korzystania z urządzenia.

Innowacyjne systemy, wykorzystane w modelu LaserWash 360® Plus sprawiają, że można zastosować niskie ceny. W połączeniu z wysoką skutecznością usługi z pewnością będą dużym atutem, zachęcających klientów do powrotu.

Jak widać, oferowane przez nas rozwiązanie jest świetne zarówno z perspektywy właścicieli stacji paliw, jak i klientów. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Kiedy już podjąłeś decyzję o stworzeniu własnej stacji benzynowej, musisz zastanowić się nad doborem odpowiedniego sprzętu i wyposażenia całej inwestycji. Są to między innymi dystrybutory, budynki, wiaty i inne. Jednym z najważniejszych elementów są także zbiorniki do paliwa. To one umożliwiają przechowywanie większych ilości tej cieczy, co pozwala na obsłużenie większej liczby klientów.

Na rynku znaleźć można wiele firm, oferujących tego typu konstrukcje. Dlatego też podczas szukania odpowiednich wariantów, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka niezwykle ważnych kwestii. Poniżej przedstawimy i krótko omówimy każdy z nich. Z pewnością wpłynie to na świadomość każdego, kto buduje własną stację benzynową.

Niezbędne pozwolenia i atesty

Bez wątpienia każdy zdaje sobie sprawę, że paliwo jest substancją szkodliwą i wykazuje negatywny wpływ na zdrowie i życie człowieka, jak również środowisko. Jaki model wybrać, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa?

Należy zwrócić uwagę, czy dany produkt posiada informację o zgodności z aktualnie obowiązującą normą. Obejmuje ona wszystkie cechy, które gwarantują wysoką szczelność, odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Ważnym aspektem jest także oznaczenie świadczące o tym, że dana konstrukcja była konsultowana z Urzędem Dozoru Technicznego. Takie konstrukcje z pewnością spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Pojemność

Firmy sprzedające zbiorniki na paliwo zazwyczaj proponują różne pojemności. Przed zakupem warto zastanowić się, jaki mamy obszar do zagospodarowania i oszacować, ilu mniej więcej klientów będziemy mogli się spodziewać klientów. To pomoże podjąć decyzję o wyborze odpowiedniej pojemności zbiornika. Należy także pamiętać, aby wziąć pod uwagę obszar, na jakim chcemy wybudować stację i to, czy planujemy postawić warianty natrawnikowe czy najazdowe.

Budowa

Dzięki wieloletnim badaniom nad wytrzymałością poszczególnych materiałów, z których produkuje się zbiorniki na paliwo, stworzono konstrukcję, która najlepiej nadaje się do takiego zastosowania. Są to stalowe zbiorniki dwupłaszczowe, z zewnątrz pokryte warstwą poliuretanu.

Taka budowa gwarantuje najwyższy stopień szczelności, jak również bezpieczeństwa przechowywania paliwa. Wierzchnia warstwa poliuretanu posiada właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu chroni ciecz przed nagrzaniem czy ochłodzeniem.

Nowoczesne konstrukcje posiadają także specjalny mechanizm monitorowania przestrzeni międzypłaszczowej, który umożliwia wczesne wykrywanie ewentualnych wycieków poprzez pierwszą warstwę.

Sposób montażu

Teoretycznie istnieją dwa sposoby zamontowania zbiorników na paliwo – naziemny oraz podziemny. Jednak w praktyce niemal zawsze stosuje się ten drugi wariant. Dzieje się tak ze względów praktycznych (nie zajmują miejsca) oraz bezpieczeństwa.

Zbiorniki podziemne powinny być umieszczone co najmniej 1 metr pod ziemią. Warianty te standardowo maluje się specjalnymi farbami oraz powłokami, chroniącymi konstrukcje przed korozją, przebiciem i innymi czynnikami zewnętrznymi – wilgocią, skrajnymi temperaturami, korzeniami drzew czy zwierzętami.

Najczęściej tego typu modele posiadają kilka komór, od jednej do czterech.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższe omówienie najważniejszych cech zbiorników na paliwo pomoże dobrać konstrukcje, które przez wiele lat zapewnią bezproblemową eksploatację, jak również pełne bezpieczeństwo.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą – proponujemy szeroki wybór sprawdzonych i niezawodnych zbiorników.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz już stację paliw, czy szukasz ciekawego pomysłu na biznes – zachęcamy do budowy myjni samoobsługowej. Inwestycje te w ostatnich czasach są niezwykle popularne, bowiem umożliwiają szybkie umycie auta za kilkanaście złotych.

Dzięki temu inwestycja ta z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto planuje własną działalność gospodarczą. Może także stanowić element zwiększenia atrakcyjności istniejącej już stacji paliw.

Budowa myjni bezdotykowej składa się z kilku etapów:

Znalezienie odpowiedniej lokalizacji i działki

Wybór miejsca na stworzenie myjni bezdotykowej jest niezwykle ważne i często zależy od liczby klientów. O ile jest ono jasne w przypadku rozbudowy stacji paliw, o tyle przy tworzeniu nowego punktu należy zwrócić uwagę na to, aby inwestycja znalazła się w miejscu dość ruchliwym. Warto wybrać okolice supermarketów, stacji benzynowych czy innych często odwiedzanych miejsc.

Podpisanie umowy oraz uzyskanie zgody na budowę

Kiedy już wybierzesz odpowiednią działkę, powinieneś podpisać umowę na jej zakup lub dzierżawę. Początkowo najlepiej jest wybrać warunkowy rodzaj dokumentu, bowiem należy jeszcze otrzymać pozwolenie na budowę tego typu obiektu od władz administracyjnych. Dopiero wtedy można potwierdzić umowę.

Właściwa budowa

Kiedy już wszystkie formalności zostaną załatwione, można przystąpić do realizacji inwestycji. Musisz podjąć decyzję o wielkości konstrukcji oraz liczbie stanowisk. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z prowadzeniem tego typu inwestycjami, lepszym rozwiązaniem będzie mniejsza liczba stanowisk. Są one bowiem łatwiejsze w utrzymaniu i szybciej zwracają się koszty inwestycji.

Początkowo należy poprowadzić wszystkie instalacje (elektryczną, wodociągową, itp.), a następnie zamontować płytę betonową. Warto pamiętać także o instalacji podgrzewanej posadzki, niezbędnej szczególnie w zimowe dni. Kiedy już nawierzchnia jest gotowa, montuje się wiaty i wszystkie niezbędne urządzenia.

Czas realizacji inwestycji zależy przede wszystkim od liczby stanowisk i wybranego osprzętu. Może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Niezbędne kontrole i oddanie do użytku

Po zakończeniu prac budowlanych i instalacyjnych należy przeprowadzić wszystkie niezbędne przeglądy – kominiarski, instalacji sanitarnej, a także instalacji elektrycznej. O odbiorze myjni trzeba także poinformować sanepid oraz straż pożarną.

Ostatnim krokiem jest zgłoszenie gotowości do odbioru do Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Kiedy już wszystkie formalności zostaną załatwione, możesz uruchomić myjnię.

Podsumowanie

Być może z budową tego typu konstrukcji wiąże się trochę formalności i innych obowiązków, jednak po rozpoczęciu właściwej działalności z pewnością zauważysz, że będzie ona dochodowa, szczególnie jeśli wybierzesz niezawodny sprzęt, oferowany przez naszą firmę. Skontaktuj się z nami i wybierz najlepiej odpowiadające Ci rozwiązanie.

Planując budowę stacji benzynowej niezbędne jest wykorzystanie wyłącznie najlepszych i najbardziej wytrzymałych materiałów i elementów, które zagwarantują wieloletnie i przede wszystkim bezawaryjne działanie.

Wśród wielu składowych sprzętu bardzo ważne są rury paliwowe, które doprowadzają benzynę czy olej napędowy ze zbiorników do dystrybutora i docelowo baków aut klientów. Dlatego też części te muszą wyróżniać się wysoką wytrzymałością na szkodliwe substancje chemiczne, jak również przecieki.

Na rynku znaleźć można kilka rodzajów tego typu elementów, różniących się przede wszystkim materiałami. Warto więc zastanowić się który lepiej spełni swoje zadanie.

Dzięki rozwojowi technologicznemu powstało wiele tworzyw syntetycznych o różnych właściwościach. Wykorzystuje się je także do produkcji rur paliwowych. Świetnie nadającym się do tego materiałem jest polietylen o zwiększonej gęstości. Świetnie sprawdzi się on do transportowania wielu substancji – paliw płynnych, lotniczych, biopaliw i innych.

Charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na zniszczenie, rozkład, przebicie, pęknięcie oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Rury tego rodzaju wykazują także wysoką wytrzymałość na ciśnienie. Dzięki temu może zagwarantować wieloletnią eksploatację bez konieczności wymiany.

Należy także pamiętać o dokupieniu niezbędnego osprzętu oraz akcesoriów montażowych i złączek, które umożliwią najwyższą szczelność całej konstrukcji.