Petronova Sp. z o.o., firma z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, funkcjonuje na rynku od 2005 roku. Zajmujemy się dostawami urządzeń i usług dla stacji paliw i LPG. Oferujemy kompleksowe wyposażenie stacji – od dystrybutorów paliwowych i dystrybutorów LPG, przez zbiorniki paliwowe i systemy kontrolno-pomiarowe, aż po kompresory i odkurzacze samoobsługowe. Uzupełnieniem zakresu naszej działalności jest sprzedaż i budowa myjni samochodowych, których jesteśmy dostawcą i serwisantem.

Nasze przedsiębiorstwo jest generalnym przedstawicielem na terenie Polski firmy Petrotec – Portugalia, która jest jednym ze światowych liderów w produkcji dystrybutorów paliw i LPG (www.petrotec.eu). W przeciągu trzydziestu lat działalności grupa Petrotec zyskała zaufanie klientów na całym świecie. Jest to duże osiągnięcie na coraz bardziej konkurencyjnym rynku, na którym uznanie mogą zdobyć tylko urządzenia o doskonałej jakości i właściwościach eksploatacyjnych.

Petrotec spełnia te wymogi, pracując nad ulepszeniem produkowanych dystrybutorów oraz wprowadzając nowe modele na rynki światowe. Wszystko to przekłada się na systematyczne zwiększanie zasięgu sprzedaży. Aktualnie Petrotec dostarcza swoje dystrybutory do ponad 82 krajów na całym świecie.

Na skutek rosnących wymagań rynkowych doszło do opracowania nowej linii produktów z serii PROGRESS LINE, które obecnie są jednym z najbardziej poszukiwanych i najczęściej kupowanych tego typu urządzeń na rynku polskim i zagranicznym. Jako pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, dystrybutory PROGRESS LINE będą wyposażone w czytnik kart bankowych. Ponadto zachowują one maksymalną funkcjonalność i ciekawą estetykę, która jest charakterystyczna dla produktów Petrotec. Producent wszystkie dystrybutory od 2018 roku będzie firmował nazwą Progress. Oczywiście nadal będą dostępne części zamienne dla dystrybutorów serii EURO.

Potwierdzeniem wysokiej jakości systemów Petrotec jest ilość stacji wyposażonych przez nas w Polsce. Przez 14 lat działalności (2005-2019), nasza firma wyposażyła w dystrybutory Petrotec 2100 obiektów.

Nasza firma, będąc Generalnym Przedstawicielem firmy Petrotec na rynku polskim, zatrudniając doświadczoną kadrę i korzystając z najnowszych technologii, może Państwu zaoferować nowoczesne rozwiązania, przyczyniające się do podniesienia standardów jakościowych wymaganych w tej branży. Doradzamy klientom od samego początku, już na etapie budowy stacji, co również wchodzi w zakres naszych usług. Podpowiadamy, jakie systemy i urządzenia cieszą się największym zaufaniem klientów.

Naszym największym atutem jest wykwalifikowana kadra, posiadającą duże doświadczenie. Służymy fachowym doradztwem technicznym i handlowym. Pomożemy zarówno przy wyposażeniu, jak i modernizacji stacji benzynowych.

2005

Firma w Petronova od 2005 roku zajmuje się wyposażeniem i rozwojem stacji benzynowych na terenie Polski.

2005

W 2005 Petronova podpisała umowę z Petrotec z siedzibą w Portugalii i stała się generalnym przedstawicielem Petrotec w zakresie dostaw i serwisowania dystrybutorów paliw i lpg w Polsce.

2007

Od 2007 roku jesteśmy Partnerem Handlowym firmy PCL z Wielkiej Brytanii w zakresie dostaw i serwisowania kompresorów dla stacji paliw.

2011

Od 2011 roku jesteśmy także autoryzowanym partnerem handlowy firmy OPW z USA co pozwala nam na zaoferowanie Państwu urządzeń bezpośrednio od producenta,

2013

W 2013 roku podpisaliśmy umowę ze szwedzką firmą CODAB jako Generalny Przedstawiciel w Polsce w zakresie dostaw serwisowania automatów płatniczych z czytnikami kart bankowych, które w przyszłości mają być docelowo montowanych bezpośrednio w dystrybutorach.

2013

Także od 2013 roku jesteśmy Wyłącznym Przedstawicielem francuskiej firmy LAFON w zakresie sprzedaży na rynku polskim dystrybutorów do paliw lotniczych (także z dopuszczeniem MID do jego sprzedaży detalicznej na małych i średnich lotniskach).

2018

Od 2018 roku jesteśmy przedstawicielem handlowym i serwisowym amerykańskiej firmy PDQ, wchodzącej w skład grupy Dover, producenta myjni samochodowych. Będziemy zajmować się dostawą, serwisem myjni bezdotykowych serii LaserWash 360 Plus.

Firmy te, widząc nasz potencjał, doświadczenie, zaangażowanie i znajomość rynku, powierzyły firmie Petronova reprezentowanie ich w Polsce, co uważamy za nasze duże osiągnięcie. Jednocześnie jest to dla nas bardzo duża motywacja do dalszej pracy i świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie.

Zajmujemy się nie tylko dostawą urządzeń dla stacji paliw i LPG, lecz także świadczymy szeroki zakres usług, w tym również wszelkie legalizacje i serwis urządzeń dla stacji benzynowych i LPG.

Ponadto jesteśmy także dostawcą samochodowych myjni bezdotykowych, które dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu zasilania całej konstrukcji prądem elektrycznym, są jedną z najbardziej nowoczesnych, tego typu instalacji dostępnych na rynku. Proponujemy Państwu bezdotykowe myjnie jedno oraz dwustanowiskowe. Ten rodzaj konstrukcji jest coraz powszechniej instalowany na stacjach benzynowych, gdyż ich właściciele dostrzegli w nich duży potencjał do zwiększenia zysków własnej działalności. Jako ich dostawca, oferujemy Państwu również gwarancyjny i pogwarancyjny serwis instalacji.

Oferujemy Państwu:

 • szeroką gamę dystrybutorów paliw i LPG firmy PETROTEC,
 • dystrybutory AdBlue,
 • dystrybutory do paliw lotniczych firmy LAFON,
 • nalewaki płynu do spryskiwaczy szyb samochodowych,
 • kompresor firmy PCL,
 • odkurzacze samoobsługowe,
 • monitoring zbiorników,
 • rurociągi paliwowe, złącza termozgrzewalne,
 • systemy zarządzania i sterowania,
 • automaty bezobsługowe na karty, żetony i banknoty,
 • zbiorniki magazynowe z odmierzaczem (stacje kontenerowe),
 • bezdotykowe myjnie samochodowe,
 • zbiorniki paliwowe i LPG,
 • armaturę zbiornikową (zawory, kam loki, itp.),
 • modernizację zbiorników jednopłaszczowych,
 • modernizację i budowę stacji,
 • legalizacje pierwotne i wtórne dystrybutorów paliw i LPG oraz cystern LPG,
 • pełen zakres usług serwisowych gwarancyjnych i pogwarancyjnych,
 • sprzedaż części zamiennych do różnych urządzeń,
 • szkolenia w zakresie sprzedaży i serwisowania oferowanych urządzeń.

Wyposażenie i budowa stacji paliw
z firmą Petronova

icon
Kompetentny zespół

Zawsze jesteśmy w w pełni zaangażowani aby pomóc klientom osiągnąć ich własne cele.

icon
Znajomość rynku globalnego

Wiemy co jest ważne i jakie aspekty sprawią iż nasi klienci będą bezkonkurencyjni w swojej branży.

icon
True Partners

Nasze silne poczucie identyfikacji z projektami klienta pomaga nam w osiąganiu celów.

icon
Skupieni na innowacjach

Nasze doświadczenie pomaga nam w realizacji projektów, oferując wciąż nowe możliwości.

Nasza firma

Nasza ekipa