Rodzaje rur paliwowych

Planując budowę stacji benzynowej niezbędne jest wykorzystanie wyłącznie najlepszych i najbardziej wytrzymałych materiałów i elementów, które zagwarantują wieloletnie i przede wszystkim bezawaryjne działanie.

Wśród wielu składowych sprzętu bardzo ważne są rury paliwowe, które doprowadzają benzynę czy olej napędowy ze zbiorników do dystrybutora i docelowo baków aut klientów. Dlatego też części te muszą wyróżniać się wysoką wytrzymałością na szkodliwe substancje chemiczne, jak również przecieki.

Na rynku znaleźć można kilka rodzajów tego typu elementów, różniących się przede wszystkim materiałami. Warto więc zastanowić się który lepiej spełni swoje zadanie.

Dzięki rozwojowi technologicznemu powstało wiele tworzyw syntetycznych o różnych właściwościach. Wykorzystuje się je także do produkcji rur paliwowych. Świetnie nadającym się do tego materiałem jest polietylen o zwiększonej gęstości. Świetnie sprawdzi się on do transportowania wielu substancji – paliw płynnych, lotniczych, biopaliw i innych.

Charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na zniszczenie, rozkład, przebicie, pęknięcie oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Rury tego rodzaju wykazują także wysoką wytrzymałość na ciśnienie. Dzięki temu może zagwarantować wieloletnią eksploatację bez konieczności wymiany.

Należy także pamiętać o dokupieniu niezbędnego osprzętu oraz akcesoriów montażowych i złączek, które umożliwią najwyższą szczelność całej konstrukcji.