Jak założyć własną myjnię bezobsługową?

Każda osoba, która chciałaby rozpocząć własny biznes, powinna rozważyć założenie własnej myjni bezdotykowej. Dlaczego? Jeszcze w 2016 roku odnotowano, że na 1000 Polaków, statystycznie 539 z nich posiada samochód. Specjaliści zalecają umycie samochodu raz na miesiąc, aby nie tylko dobrze się on prezentował, ale również aby ochronić lakier przed łatwymi zarysowaniami oraz uszkodzeniami. Tak duża liczba samochodów na polskich drogach, połączona z koniecznością ich oddawania do myjni bezdotykowych lub automatycznych, wiąże się z prawdopodobnym bardzo atrakcyjnym zyskiem – nawet jeżeli tylko procent osób będzie czyścił pojazd tak często.

Jednak, jak przy każdym przedsięwzięciu, wszystkie działania muszą zostać dokładnie zaplanowane, potwierdzone pozwoleniami prawnymi, a w razie potrzeby – wsparte pomocą firm, które świadczą usługi zakładania lub budowy tego rodzaju obiektów. Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje, dzięki którym założą Państwo własne myjnie bezdotykowe.

 

Myjnie bezdotykowe – Teren

Przed dokonaniem jakichkolwiek działań należy najpierw znaleźć właściwe miejsce, w którym będzie można rozpocząć tego rodzaju działalność. Warto zadbać, aby była to działka znajdująca się bardzo blisko często używanej drogi – dzięki temu nasze bezdotykowe myjnie samochodowe zostaną zauważone przez kierowców i nawet jeżeli nie skorzystają z usług w tym samym momencie, mogą sobie przypomnieć o tej lokalizacji w następnym dniu lub tygodniu. Powinna ona również posiadać odpowiednią wielkość, uzależnioną od planowanej liczby stanowisk oraz ewentualnych dodatkowych elementów.

 

Myjnie bezdotykowe – Finansowanie

Jeżeli dysponujemy własnymi środkami na biznes – idealnie. Jednak dużo częściej fundusze należy pozyskać od osób trzecich – banków, organizacji rządowych oraz firm leasingowych. Nie zawsze jest to łatwe i nie zawsze kończy się sukcesem. Szczególnie dobrym rozwiązaniem są dotacje unijne, których pozyskanie jest często skomplikowane, ale wiąże się z najmniejszymi konsekwencjami finansowymi dla właściciela – stąd też może on szybciej osiągnąć zysk z inwestycji. Dokładniej te kwestie opisaliśmy w innym naszym artykule, który można znaleźć w Poradniku.

 

Myjnie bezdotykowe – Rodzaje

Samochodowe myjnie bezdotykowe można podzielić na wiele rodzajów, jednak najbardziej podstawowymi, a przez to najczęściej spotykanymi są rozwiązania modułowe oraz kontenerowe. Modele kontenerowe wyróżniają się znacznie bardziej zaawansowaną technologią, która zostaje zamknięta w dedykowanym kontenerze. Pozwoli to ochronić wszystkie podzespoły nie tylko przed szkodliwym działaniem wody i środków chemicznych, ale również ogranicza dostęp osobom trzecim. Innym przykładem są ergonomiczne myjnie bezdotykowe modułowe. Często posiadają one mniej stanowisk, a urządzenia są zamknięte w szczelnej obudowie bezpośrednio pomiędzy samochodami.

 

Myjnie bezdotykowe – Profesjonalne wsparcie

Osoby, które nie posiadają doświadczenia w rozpoczynaniu tego rodzaju działalności, powinny rozważyć współpracę z przedsiębiorstwami, które świadczą usługi budowy myjni samochodowych. Są oni w stanie zapewnić profesjonalne wsparcie nie tylko na etapie realizacji projektów technicznych, ale również już podczas poszukiwania dofinansowania, pozyskiwania niezbędnych pozwoleń lub właściwej działki. Petronova jest w stanie przygotować dla Klientów również kompaktowy obiekt, dwustanowiskowy, który dzięki zasilaniu elektrycznemu może nieprzerwanie działać przez cały rok. Wiąże się to ze znacznie szybszym zwrotem z inwestycji, a w rezultacie i zyskiem.

Myjnie bezdotykowe to doskonałe rozwiązanie dla zarówno doświadczonych inwestorów, jak i osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie biznesu.