Jak korzystać z myjni bezdotykowych?

Niezależnie czy znajdujemy się obok galerii handlowej, czy po prostu przejeżdżamy przez miasto, na pewno niedaleko nas znajduje się myjnia bezdotykowa, nazywana również samoobsługową. To właśnie ona już prawie całkowicie zastąpiła znane nam do tej pory tradycyjne rozwiązania, w których pracownicy ręcznie czyszczą samochód bądź odbywa się to automatycznie w zamkniętym obiekcie. Niestety te ręczne wiążą się ze znacznie wyższymi kosztami za usługę i zajmują dużo czasu, którym właściciel pojazdu nie zawsze dysponuje. Wielokrotnie również po myjni automatycznej odnajdujemy rysy na karoserii lub niedoczyszczone miejsca, co również stanowi duży problem.

Dlatego tak dużą popularnością cieszy się w ostatnich latach bezdotykowa myjnia samoobsługowa, która pozwala właścicielom samodzielnie zadecydować w jaki sposób ma zostać umyty samochód, a także które miejsca zasługują na więcej uwagi. Obsługa bezdotykowych myjni może wydawać się skomplikowana, jednak udowodnimy poniżej, że wcale taka nie jest.

Po zaparkowaniu na wolnym stanowisku, od razu można zauważyć urządzenie z kilkoma, opisanymi przyciskami. Zazwyczaj obok również znajduje się rozpisana lub ilustrowana instrukcja obsługi systemu oraz znaczenie poszczególnych funkcji, jednak jeżeli takowe tam się nie znajdują, poniższe informacje wszystko wyjaśnią. Myjnie bezdotykowe oferują dowolne dobranie i modyfikowanie etapów programu, a opłata opiera się zazwyczaj na wrzuceniu monety do urządzenia.

Płukanie wstępne

Przed zastosowaniem detergentów na karoserii, które usuną zanieczyszczenia, istotne jest rozpoczęcie płukania wstępnego. Polega to na zastosowaniu na powierzchni wyłącznie wody pod średnim ciśnieniem – w niektórych myjniach bezdotykowych może być ona wzbogacona już o aktywną pianę lub środki chemicze. Dla najlepszych rezultatów warto rozpocząć płukanie wstępne od dachu samochodu, powoli przechodząc do pozostałych jego elementów, obchodząc cały pojazd. Należy zwrócić szczególną uwagę na progi i nadkola, a także inne trudnodostępne miejsca.

Mycie zasadnicze

Następnym etapem jest właściwe czyszczenie samochodu. Wykorzystywany jest do tego bardzo silny detergent. Warto najpierw skupić się na miejscach, które wyróżniają się największymi zanieczyszczeniami, przechodząc do tych ogólnych. Oferowane przez nas myjnie posiadają także program mycia szczotką. Warto ją zastosować, ponieważ samo ciśnienie strumienia może nie wystarczyć. Detergent nie powoduje żadnych zarysowań, stąd też nie należy obawiać się o przypadkowe uszkodzenie karoserii.

Płukanie pod wysokim ciśnieniem

Po naniesieniu detergentu na całą karoserię oraz pozostałe elementy zewnętrzne samochodu, należy go usunąć. Dokonywane jest to poprzez płukanie ich strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Tak, jak w przypadku płukania wstępnego, warto zacząć od dachu, pozwalając cieczy spływać, podczas gdy my skupiamy się na innych miejscach, w tym tych problematycznych. Stosowana jest do tego ciepła woda, która została odpowiednio zmiękczona oraz wzbogacona innym detergentem.

Woskowanie

Myjnie samochodowe bezdotykowe często oferują również woskowanie samochodu, jednak nie następuje to poprzez narzędzie polerskie. Zamiast tego pod średnim ciśnieniem zostaje nałożona na powierzchnię karoserii cienka warstwa wosku. Stanowi ona dwie podstawowe funkcje: nabłyszcza lakier, a także chroni go przed takimi uszkodzeniami, jak zarysowanie.

Płukanie końcowe

Ostatnim etapem jest końcowe wypłukanie z powierzchni samochodów resztek detergentów i innych zastosowanych środków. W strumieniu wody może znajdować się dodatkowy nabłyszczacz oraz proszki przyspieszające wysuszanie lakieru (nie powstają zacieki).

Po zakończeniu wszystkich etapów, wystarczy wsiąść do samochodu oraz wyjechać z myjni bezdotykowej.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.