Dystrybutory paliw z wbudowaną możliwością płatności kartą.

Polacy mają w portfelach ponad 36 mln kart płatniczych. Ogromna większość tych kart umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowej – i używają ich niezwykle często. To oznacza to, że polski rynek jest gotowy na wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym kierowcy nie tylko samodzielnie obsłużą dystrybutor paliwa czy sami wybiorą program w myjni bezdotykowej, ale również bez pomocy pracownika stacji w kilka sekund dokonają płatności.

Każdy kto regularnie korzysta z stacji benzynowych wie że czas tankowania to najkrótsza czynność którą dokonujemy na stacji benzynowej. Po napełnienie baku, zdecydowanie więcej czasu tracimy w kolejce do kasy, czy błądząc po stacji benzynowej.

Stacje benzynowe przekształciły się w prężnie funkcjonujące sklepy, nieraz z bogatą ofertą gastronomiczną. Często jednak, kierowcy tankują paliwo w pośpiechu i nie są zainteresowani innymi zakupami.

Tu z pomocą przychodzą rozwiązania samoobsługowe, np. tzw. słupki płatnicze, umożliwiające dokonywanie płatności za paliwo czy myjnię bez konieczności wchodzenia do sklepu. Oferując taki system, stacja paliw może znacznie usprawnić obsługę zarówno „tylko tankujących”, jak i osób robiących zakupy bądź zamawiających przysłowiowe hot-dogi.

Firma Petronova poszła o krok dalej. Stworzyliśmy dystrybutor z wbudowanym terminalem kart płatniczych. Oznacza to że jesteś w stanie zatankować auto, i zapłacić za paliwo bez odchodzenia od samochodu.

Możliwość szybkiej płatności przy dystrybutorze rozwiązuje problem kolejek, które czasami stają się naprawdę uciążliwe. Płatność kartą przy dystrybutorze rozwiązuje nam jednocześnie kwestię bezpieczeństwa w czasach epidemii. Zostając w pobliżu swoje auta, nie narażamy się na kontakt z innymi osobami.

Szybsza obsługa to większa wydajność, a zatem korzystając z rozwiązań samoobsługowych stacja ma możliwość w określonym czasie sprzedać więcej paliwa niż w tradycyjnym modelu „dystrybutor-sklep”.

Ponadto kierowcy którzy chcą “tylko zatankować” nie będą blokować kolejek w sklepie, dla ludzi którzy chcą na stacji benzynowej kupić coś jeszcze oprócz paliwa.

Kierowcy, wiedząc, że na danej stacji czas postoju mogą zredukować do koniecznego minimum, chętniej na nią wracają. System doskonale sprawdza się też na stacjach, które w ogóle nie prowadzą sklepu. Sprzedaż paliwa może być tam realizowana przez całą dobę, bez konieczności zatrudniania licznego personelu w nienormowanych godzinach pracy.

W pełni zautomatyzowana stacja paliw, na której można szybko i sprawnie zatankować paliwo, wypić kawę i posilić się, a za to wszystko samodzielnie zapłacić bezgotówkowo powoli staje się realną propozycją dla firm stawiających na nowoczesność i optymalizację kosztową.

Prowadząc stację paliw warto poważnie zastanowić się nad jej automatyzacją – jeśli nie całkowitą, to przynajmniej częściową. Ten krok musi się opłacić.

Dystrybutory paliw z wbudowaną możliwością płatności kartą.