Dofinansowanie do myjni samochodowej bezdotykowej

W jaki sposób pozyskać dofinansowanie do myjni samochodowej bezdotykowej?

Wiele osób chce rozpocząć własny biznes – wydaje się to znacznie korzystniejszym rozwiązaniem, niż praca dla kogoś innego. Tylko w ten sposób mamy wpływ na zyski i samodzielnie podejmujemy decyzje dotyczące posiadanego przedsiębiorstwa. Popularnym od wielu lat rozwiązaniem są myjnie samochodowe, które w szczególności w modelu bezdotykowym są często spotykane na ulicach. To właśnie są najczęściej wykorzystywane przez właścicieli aut, ponieważ wiążą się one nie tylko ze znacznie niższymi kosztami usługi, ale również większą kontrolą nad miejscami, które zostaną doczyszczone – ponadto w wielu przypadkach samodzielne domycie pojazdu jest znacznie szybsze.

Dofinansowanie do myjni samochodowej bezdotykowej

 

Przewidywane koszty

Jednak tak, jak z wszystkimi przedsięwzięciami wymagany jest wkład pieniężny w między innymi:

 

  • działkę,
  • dokumentację techniczną,
  • pozwolenia budowlane,
  • firmę budującą myjnie bezdotykowe,
  • oprzyrządowanie.

Szacuje się, że już tylko jedno stanowisko myjni bezdotykowej dla jednego samochodu osobowego wymaga około 200 tysięcy złotych. Jednak najczęściej pełne uruchomienie obiektu wymaga nakładu wynoszącego około 450 tysięcy złotych. Cena ta odpowiednio wzrasta w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego oprzyrządowania, liczby i wielkości stanowisk, a także przystosowania myjni również do samochodów ciężarowych – wtedy wszystkie koszty wzrastają. Wymagana jest znacznie większa działka, lepsze urządzenia, a także wyższe. Oczywiście, inwestycja zwraca się w zadziwiająco krótkim czasie, jednak na etapie wkładu finansowego przyszłe zyski nam nie pomogą.

 

Środki własne lub kredyt bankowy

W najlepszym scenariuszu, przyszły właściciel bezdotykowej myjni samochodowej dysponuje własnymi środkami, które mogą zostać wykorzystane w inwestycji. Jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań, ponieważ nie wiąże się z potrzebą przyszłego spłacania dodatkowych zadłużeń bądź innych zobowiązań. Nawet częściowe wykorzystanie własnych funduszy jest już znacznie lepsze, niż w pełni korzystanie z alternatywnych rozwiązań.

Jednym z podstawowych sposobów na uzyskanie odpowiednich funduszy na bezdotykowe myjnie samochodowe jest wzięcie kredytu bankowego – niestety w sytuacji braku jakichkolwiek dochodów, a także całkowicie nowej działalności, jego wysokość zostaje znacznie obniżona. Jednak nawet połowa wymaganych kosztów już pozwoli na rozpoczęcie pierwszych prac. Różne banki mogą posiadać różne wytyczne i oferty, jednak na pewno będzie potrzebna prognoza zysków, a także jeżeli istnieje taka możliwość: dokumentacja z poprzednich działalności.

Dofinansowanie do myjni samochodowej bezdotykowej

 

Leasing

Wiele firm oferuje leasing zwrotny, operacyjny lub finansowy, pozwalając rozpocząć budowę myjni samochodowej bezdotykowej, w tym samym czasie powoli spłacając wzięte zadłużenie. Jednak warto tutaj pamiętać, że nie stajemy się właścicielami obiektu do momentu, gdy zostanie spłacona cała pożyczona kwota. Korzyścią jest wygodne dobieranie rat, co w pełni uzależnione jest z ustaleń przeprowadzonych z firmą leasingową. Istnieje wiele firm, które specjalizują się właśnie we wspieraniu osób w budowaniu tego rodzaju obiektów.

 

Dotacje

Unia Europejska zawsze oferuje dofinansowanie na założenie własnej działalności – dotyczy to również samochodowych myjni bezdotykowych. Oczywiście jego otrzymanie nie jest zadaniem łatwym – należy przedstawić szczegółową dokumentację dotyczącą między innymi przewidywanych zysków, planów architektonicznych, wybranej lokalizacji.

Jeżeli otrzymanie dotacji europejskiej nie powiodło się, można również zwrócić się do urzędów powiatowych – wiele z nich posiada budżet na wsparcie finansowe nowych działalności lub może zaproponować inne, atrakcyjne rozwiązania.

Dofinansowanie do myjni samochodowej bezdotykowej