Budowa myjni bezdotykowej

Niezależnie od tego, czy prowadzisz już stację paliw, czy szukasz ciekawego pomysłu na biznes – zachęcamy do budowy myjni samoobsługowej. Inwestycje te w ostatnich czasach są niezwykle popularne, bowiem umożliwiają szybkie umycie auta za kilkanaście złotych.

Dzięki temu inwestycja ta z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto planuje własną działalność gospodarczą. Może także stanowić element zwiększenia atrakcyjności istniejącej już stacji paliw.

Budowa myjni bezdotykowej składa się z kilku etapów:

Znalezienie odpowiedniej lokalizacji i działki

Wybór miejsca na stworzenie myjni bezdotykowej jest niezwykle ważne i często zależy od liczby klientów. O ile jest ono jasne w przypadku rozbudowy stacji paliw, o tyle przy tworzeniu nowego punktu należy zwrócić uwagę na to, aby inwestycja znalazła się w miejscu dość ruchliwym. Warto wybrać okolice supermarketów, stacji benzynowych czy innych często odwiedzanych miejsc.

Podpisanie umowy oraz uzyskanie zgody na budowę

Kiedy już wybierzesz odpowiednią działkę, powinieneś podpisać umowę na jej zakup lub dzierżawę. Początkowo najlepiej jest wybrać warunkowy rodzaj dokumentu, bowiem należy jeszcze otrzymać pozwolenie na budowę tego typu obiektu od władz administracyjnych. Dopiero wtedy można potwierdzić umowę.

Właściwa budowa

Kiedy już wszystkie formalności zostaną załatwione, można przystąpić do realizacji inwestycji. Musisz podjąć decyzję o wielkości konstrukcji oraz liczbie stanowisk. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z prowadzeniem tego typu inwestycjami, lepszym rozwiązaniem będzie mniejsza liczba stanowisk. Są one bowiem łatwiejsze w utrzymaniu i szybciej zwracają się koszty inwestycji.

Początkowo należy poprowadzić wszystkie instalacje (elektryczną, wodociągową, itp.), a następnie zamontować płytę betonową. Warto pamiętać także o instalacji podgrzewanej posadzki, niezbędnej szczególnie w zimowe dni. Kiedy już nawierzchnia jest gotowa, montuje się wiaty i wszystkie niezbędne urządzenia.

Czas realizacji inwestycji zależy przede wszystkim od liczby stanowisk i wybranego osprzętu. Może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Niezbędne kontrole i oddanie do użytku

Po zakończeniu prac budowlanych i instalacyjnych należy przeprowadzić wszystkie niezbędne przeglądy – kominiarski, instalacji sanitarnej, a także instalacji elektrycznej. O odbiorze myjni trzeba także poinformować sanepid oraz straż pożarną.

Ostatnim krokiem jest zgłoszenie gotowości do odbioru do Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Kiedy już wszystkie formalności zostaną załatwione, możesz uruchomić myjnię.

Podsumowanie

Być może z budową tego typu konstrukcji wiąże się trochę formalności i innych obowiązków, jednak po rozpoczęciu właściwej działalności z pewnością zauważysz, że będzie ona dochodowa, szczególnie jeśli wybierzesz niezawodny sprzęt, oferowany przez naszą firmę. Skontaktuj się z nami i wybierz najlepiej odpowiadające Ci rozwiązanie.