dystrybutor paliwa - 1 odkurzacz samoobsługowy dystrybutor paliwa - 2

Serwis i usługi

Legalizacja i przeglądy dystrybutorów

Dokonujemy legalizacji ponownej dystrybutorów paliw na terenie całego kraju. Dystrybutory fabrycznie nowe posiadają legalizację producenta (MID) i mogą pracować zaraz po zamontowaniu na stacji paliw (nie ma potrzeby wzywania Urzędu Miar). Legalizacja pierwotna (producenta) jest ważna pełne dwa lata licząc od następnego roku po dacie produkcji dystrybutora.


Na życzenie klienta dokonujemy także przeglądów dystrybutorów zarówno gwarancyjnych jak i pogwarancyjnych.

 

LEGALIZACJE DYSTRYBUTORÓW LPG

 

Firma PETRONOVA Sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziła legalizację dystrybutorów LPG bez użycia kolby pomiarowej metodą porównawczą, urządzeniem pod roboczą nazwą Mastermeter I.

dystrybutor LPG

Przewoźne stanowisko pomiarowe Mastermeter I przeznaczone jest do legalizacji pierwotnej i ponownej odmierzaczy gazu ciekłego propan-butan, (zastępuje kolbę pomiarową). Posiada Świadectwo Ekspertyzy Stanowiska oraz Świadectwo Wzorcowania Przepływomierza wydane przez Główny Urząd Miar w Warszawie.


Ze względu na małe gabaryty urządzenie Mastermeter I jest bardzo praktycznym i poręcznym urządzeniem dla służb serwisowych i znacznie skraca czas zamknięcia stacji LPG podczas legalizacji dystrybutora LPG, co ma istotne znaczenie dla właściciela stacji.