dystrybutor paliwa - 1 odkurzacz samoobsługowy dystrybutor paliwa - 2

Serwis i usługi

Myjnie bezdotykowe

Już od kilku ostatnich lat dużą popularnością cieszą się myjnie samoobsługowe - zarówno dla ich użytkowników, jak i właścicieli. Są to rentowne przedsięwzięcia, które wbrew pozorom bardzo sprawnie zapewniają zwrot kosztów samej inwestycji, a następnie gwarantują wyłącznie zysk. Dlatego ich budowa stała się częścią świadczonych przez nas usług. Wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania technologiczne, gwarantujące bezawaryjne działanie obiektu nawet w okresie zimowym.

 

W jaki sposób działają myjnie samoobsługowe?

Zgodnie ze swoją nazwą w tego rodzaju obiektach każdy właściciel samochodu może samodzielnie umyć swój pojazd, dokładnie usuwając każde zanieczyszczenie. Dla użytkownika jest to nie tylko szybsze, ale i tańsze rozwiązanie, podczas gdy inwestor nie musi dodatkowo opłacać pracowników bądź też pomieszczeń pracowniczych i socjalnych.

 

Po zaparkowaniu pojazdu w wyznaczonym miejscu, użytkownik samodzielnie ustawia program mycia, korzystając z takich funkcji, jak

 • mycie:
 • wstępne z aktywną pianą (silny detergent),
 • zasadnicze przy pomocy miękkiej wody,
 • płukanie pod wysokim ciśnieniem,
 • woskowanie,
 • płukanie wodą osmotyczną oraz nabłyszczanie.
 •  

  Wykorzystywana technologia

  Na rynku można się często spotkać z dużymi myjniami samoobsługowymi, które posiadają do nawet dwunastu stanowisk. Pozornie wydają się one doskonałym pomysłem na biznes, jednak tak naprawdę wiąże się on z bardzo wysokimi kosztami nie tylko podczas początkowej inwestycji, ale również regularnej konserwacji i eksploatacji. Ponadto zwrot następuje dużo wolniej - jest rozłożony na wiele lat od rozpoczęcia działalności. Jest to przede wszystkim związane z zastojem pracy w okresie zimowym, podczas którego klienci rzadziej korzystają z usług obiektu, w związku z czym często jest on całkowicie zamykany aż do wiosny lub nawet lata.

  Petronova oferuje doskonałe rozwiązanie tej sytuacji w postaci niewielkich rozmiarów obiektu oraz elektryczności. To właśnie ona zasila między innymi zastosowane ogrzewanie podłogowe, umożliwiające korzystanie z myjni przez cały rok. Ponadto, aby zapewnić jak najszybszy zwrot z inwestycji proponowane są niewielkie, dwustanowiskowe obiekty. Na ich ergonomię wpływa również zastosowana technologia modułowa, dzięki której myjnią może stać się już istniejący budynek - wymagane będą wyłącznie niewielkie modernizacje, jak doprowadzenie zasilania oraz wody użytkowej.

   

  Etapy budowy myjni samoobsługowej

  Profesjonalna budowa stacji paliw składa się na dziesiątki niewielkich etapów - każdy komponent musi zostać odpowiednio zamontowany, aby działał on prawidłowo. Jednak zdecydowaliśmy się podzielić cały proces na sześć podstawowych, głównych etapów i krótko je opisać:


  1. 1. Finansowanie.
   Może to być m.in. leasing, kredyt bankowy, własne środki lub dotacja unijna.
  2. 2. Działka.
   Sama myjnia zajmuje 6,5 x 9 m, a oprócz tego należy uwzględnić przestrzeń wokół obiektu, a także odpowiedni do niego dojazd.
  3. 3. Dokumentacja techniczna.
   Niezbędne jest przede wszystkim pozwolenie na budowę. Nasza firma posiada już gotowe projekty wykonawcze, które możemy dodatkowo zmodyfikować, na życzenie naszych Zleceniodawców.
  4. 4. Dostawa komponentów.
   Wszystkie elementy konstrukcji oraz instalacji zostają bezpiecznie dostarczone na teren działki.
  5. 5. Montaż i budowa.
   Najpierw zostaje wyłożone odpowiednie orurowanie oraz podłączenie zasilania elektrycznego, następnie wykładamy fundamenty wraz z ogrzewaniem posadzki. Na samym końcu montowane są urządzenia, wiaty oraz dodatkowe elementy wykańczające.
  6. 6. Testy.
   Przed uruchomieniem myjni sprawdzamy poprawność działania wszystkich urządzeń oraz przeprowadzamy testy szczelności.

   

  Zainteresowała Państwa nasza propozycja bądź pojawiły się wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego bądź poprzez nasz formularz kontaktowy.